SKĄD SIĘ WZIĘLIŚMY

Nadbużańskie Stowarzyszenie ”Przyjazne Mierzwice” nieformalnie powstało w lipcu 2014r., a wpis do KRSu uzyskaliśmy w dniu 14 października 2014r.

Jeszcze zanim się ‚sformalizowaliśmy’ część z nas działała wspólnie przy naszym pierwszym i sztandarowym przedsięwzięciu jakim była reaktywacja Święta Morza w czerwcu 2014r. Poszło nam znakomicie, rozumieliśmy się bez słów, każdy wiedział co ma robić i robił to dobrze, wkładając całe swoje serce, czas i zaangażowanie. Wkrótce doszliśmy do wniosku, że szkoda zmarnować potencjał jaki rozbudził się w naszej grupie i postanowiliśmy założyć stowarzyszenie. Zebraliśmy się 11 lipca 2014r. w założycielskiej sile 23 członków i dzięki pomocy Huberta Pasiaka i Ani Tarkowskiej sporządziliśmy STATUT i inne potrzebne dokumenty, które niedługi czas później zostały wysłane do KRS’u.

Kopia DSC09327Część założycielskiej ekipy

Bez nazwy 1

 Po co jesteśmy?

By ulepszać świat od naszej wsi rozpoczynając.

 Co robimy?

Promujemy naszą wieś i region, prawidłowy tryb życia, poszanowanie do natury, wolontariat, rękodzieło, kuchnię regionalną, zioła, pszczoły, działamy z dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami które zahaczyły o wykluczenie społeczne, organizujemy pomoc tym, którzy jej potrzebują, od człowieka zaczynając, poprzez psy, na bocianach kończąc, wyświetlamy pokazy filmowe pod chmurką, piszemy projekty, dbamy o historię i dziedzictwo, organizujemy czadowe, swojskie imprezy plenerowe i wypady pod namioty, a na drzewach wieszamy Baby Jagi 🙂

One thought on “SKĄD SIĘ WZIĘLIŚMY

  1. Dzień dobry
    Trochę przez przypadek trafiłem do Mierzwic i na Wasze strony. Gratuluję. Pomysłów, wykonania, zapału. Zastanawia mnie tylko kto pisze komentarze do zdjęć, z imprez i choćby o największych różach. Czyta się je z ogromną przyjemnością.
    pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *