ROK 2015 W SKRÓCIE

ROK 2015 W SKRÓCIE

ROK 2015

 

 ***

PIERWSZY PROJEKT W TYM ROKU ZOSTAŁ ROZPATRZONY POZYTYWNIE

 

Wniosek o dofinansowanie zajęć profilaktyczno-edukacyjnych złożony pod koniec roku 2015 do GKRPA, na realizację programu ”Pijesz nie leć – bezpiecznie nad Bugiem” został rozpatrzony pozytywnie 🙂 Będzie ”Kino pod chmurką”, spotkanie z policjantem, konkurs plastyczny dla dzieci i Baby Jagi na drzewach 🙂

***

CHOINKA W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ

Czas karnawału to także czas zabawy dla najmłodszych. 1 lutego w Mierzwicach, maluchy i starszaki, a nawet dorośli, mogli wyszaleć się do woli przy wesołej muzyce, rozmaitych słodkościach, ciekawych konkursach i zabawach. Potem – standardowo – dzieci udawały najgrzeczniejsze na świecie, kiedy to na sali pojawili się Mikołajowie (a mieliśmy aż dwóch!) 🙂 Organizatorzy: KGW Mierzwice i ”Przyjazne Mierzwice”

DSC03283

DSC03275

DSC03329   DSC03259

DSC03363

***

ZEBRANIE WALNE SPRAWOZDAWCZE

W dniu 22 lutego 2014 r. o godzinie 11:00 w Starych Mierzwicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Nadbużańskiego Stowarzyszenia ”Przyjazne Mierzwice”. 

Przyjęto następujący porządek obrad:

1. Raport Zarządu z działalności Stowarzyszenia za rok 2014;
2. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej;
3. Plan działania na rok 2015;
4. Dyskusja nad punktami 1-3;
5. Ustalenie wysokości składek członkowskich;
6. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) Przyjęcia raportu Zarządu i sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2014
b) Zatwierdzenia planu działania Stowarzyszenia na rok 2015
c) Udzielenia absolutorium Zarządowi na wniosek Komisji Rewizyjnej;
7. Zamknięcie obrad.

***

POWSTAŁ NIEFORMALNY KLUB SENIORA

Lala Daniluk, nasza szanowna członkini podczas zebrania walnego wyraziła chęć założenia Klubu Seniora w Mierzwicach. Pomysł bardzo nam się spodobał i ustaliliśmy, że póki co KS będzie działał nieformalnie pod skrzydłami Stowarzyszenia, a funkcje przewodniczącej będzie pełniła Ania Daniluk. Kilka chwil potem powstała informacja o naborze. 

Ogłoszenie klub seniora nabór

***

SZKOLENIE WIEJSKI OGRÓD I ZIOŁA W OGRODZIE

ogrod wiejski i zola kopia

6 marca w mierzwickiej remizie odbyło się zorganizowane przez nas szkolenie pt.  ‚Wiejski ogród i zioła w ogrodzie’. Dziękujemy wszystkim przybyłym oraz paniom z MODR za przybycie i ciekawe przedstawienie tematyki zielarskiej 🙂 Przy tej okazji zamówiliśmy następne szkolenie nt. zbierania ziół w plenerze.

kopia-dsc03952

kopia-dsc03953

kopia-dsc03961

kopia-dsc03947

***

WARSZTATY W SIEDLCACH Z SOKiAL KRZESK

Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku zaprosił przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty regionalne pt.: „Wspólny cel i sukces! Współpraca organizacji pozarządowych z administracją publiczną”. Warsztaty odbyły się 13 marca 2015 r. (piątek) w Siedlcach w Klubokawiarni „Dobry Klimat” przy ul. Sokołowska 23. Prowadził je Hubert Pasiak i było super 🙂

Kopia 13.03.2015

Kopia DSC04114

***

LEKCJA ORNITOLOGII W SARNACKIM PRZEDSZKOLU

 Kontynuując wsparcie dla akcji obrączkowania bocianów, do sarnackiego przedszkola zaprosiliśmy znanego przyrodnika z Grupy Ekologicznej, Ireneusza Kaługę, który 16 marca odwiedził dzieciaki i opowiadał im o: bocianim menu, międzykontynentalnych podróżach, zachowaniach, dzieciach (też o tych co bociany przyniosły) oraz o obrączkach. Był też filmik o obrączkowaniu pustułek. Na koniec maluchy uczyły się naśladować odgłosy ptaków (najbardziej do gustu przypadła im sowa). Dzieciaki odwdzięczyły się za naukę i podarowały panu Irkowi kosz z bocianami i jajami, żeby do prawdziwych bocianów trochę mniej mu się tęskniło 🙂 Nie zabrakło też pamiątek i materiałów edukacyjnych. 

kopia-dsc04156

kopia-dsc04164

kopia-dsc04182

kopia-dsc04175

kopia-dsc04180

***

ROZPOCZĘCIE GŁOSOWANIA W KONKURSIE ‚OGÓLNOPOLSKIE UPIĘKSZANIE Z GARNIEREM’ NA ZAGOSPODAROWANIE TERENU WOKÓŁ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W MIERZWICACH STARYCH!

Nasze Stowarzyszenie, za pośrednictwem Urzędu Gminy zgłosiło świetlicę wiejską w Mierzwicach Starych do konkursu OGÓLNOPOLSKIE UPIĘKSZANIE Z GARNIEREM 🙂
Nagrodą w Konkursie jest kwota 20 000 zł do wykorzystania na renowację zwycięskiej Lokalizacji oraz Tablica. Pula nagród 10×20.000zł. 
Po zalogowaniu na stronie ogolnopolskieupiekszanie.pl, głosujący użytkownicy mogli KAŻDEGO DNIA trwania głosowania oddać 1 głos na wybraną Lokalizację. Głosowanie trwało od 26.03.2015 r. do 22.04.2015 r.

Kopia POMOC MIERZWICE SPONSOROWANE

***

WSPIERAMY KOLEJNE GŁOSOWANIE NA PODWÓRKO NIVEA! DO BOJU!

 

Jako wszechstronni działacze całym sercem i z całych sił wspieraliśmy kolejną akcję społeczną jaką było głosowanie na przewspaniały plac zabaw w NIVEA, który mógłby zostać zbudowany przy sarnackim przedszkolu na ul. Dzikowej! Głosować trzeba było codziennie i zawzięcie… O efektach przeczytacie poniżej 🙂

podworko

***

FIO – MAZOWSZE LOKALNIE – MAMY TEN PROJEKT!!!

Z wielką przyjemnością chcieliśmy poinformować (po nieudanej próbie z zeszłego roku;p), że ‚Przyjazne Mierzwice’ dostały się do drugiego etapu w konkursie FIO- Mazowsze Lokalnie z bardzo przyzwoitą liczbą punktów, bo 22 na 24 możliwe 🙂. Już 22 kwietnia będziemy pocić się w II etapie – ustnym i jeśli nam się uda, szykują się niezłe wycieczki przyrodniczo-historyczne z nocowaniem pod namiotami, gotowaniem zupy rybnej w żeliwnym kociołku i innymi bajerami 🙂 Dzięki wielkie p. Małgosi, p. Tomkowi i p. Hubertowi za wszystko! Do drugiego etapu dostały się też Rezolutne babeczki z Chlebczyna. Gratulujemy! 🙂

prt-scr-fio-wyniki

***

REALIZACJA I-go ETAPU PROGRAMU Z GKRPA ‚Pijesz nie leć – bezpiecznie nad Bugiem’

plakat baby jagi

***

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *